Kdo by je neznal … poskytují dětem (nejen holčičkám) možnost hrát si na reálný svět dospělých tak, jak ho ony vidí a vnímají. Takové domy či domečky mohou být vyrobené z plastu či ze dřeva. Bývají víceposchoďové a obsahují vybavené místnosti miniaturním nábytkem stejným jako v opravdovém domě. Některé jsou více zdařilé s mnoha detaily a bohatým vybavením, některé jednodušší pro menší děti. Někdy jsou jejich součástí i miniaturní panenky, představující tatínka, maminku, sourozence, babičku, dědu … občas i makety domácího zvířátka. Leccos lze snadno doplnit ze zásob hraček, které děti již mají doma. Každopádně jsou navrženy tak, aby vyhovovaly určité velikosti panenek, které lze dokoupit. V domku mohou klidně bydlet plyšáci či různé figurky, opět z domácích zásob.
Pořizujeme-li takový domeček, přemýšlíme nejen o jeho velikosti a vybavení, ale i o materiálu, ze kterého je vyroben. Záleží na preferencích dítěte i vašich, k jakému materiálu máte blíž a co se vám líbí. Avšak dřevo je trvanlivé, přírodní a dětské dřevěné domečky vypadají krásně i v interiéru. Taková hračka má všestranné využití, občas může posloužit třeba jako kulisa ke hraní loutkového divadla. Pokud domeček doplníte dřevěnou kuchyňkou nebo farmou, holčičky mohou pro panenky uvařit a kluci mezitím farmařit. Na webu Chytrá Liška lze zakoupit spoustu krásných nejen dřevěných hraček, kdy jedna může doplňovat druhou.
Pokud máte malou holčičku, můžete se do hry aktivně zapojit a mluvit za některou z postaviček, které dům obývají a hru vědomě tvořit. Bývá to zábava pro všechny zúčastněné. Pro nás dospělé je zajímavé děti při tomto stylu hry pozorovat a poslouchat, protože nezřídka kopírují to, co vidí a slyší doma. Většinou se zasmějeme, když se v malé mamince nebo tatínkovi poznáme a někdy i zalekneme a zamyslíme, zda by nebylo možné něco v rodinné komunikaci vylepšit.